ההרצאות שלי

אוטיזם קוסקוס ורוק & רול

הרצאת הדגל של ד״ר מרדכי בן חמו. בהרצאה זו מתאר מורדי את סיפור חייו, מסע של נדודים בין אלג'יריה, ישראל וצרפת. מסע של חיפוש עצמי, של זהות. הפיכתו להומלס ו-״התדרדרותו״ עד לדוקטורט. מסע של גילוי עצמי בעזרת דמויות חשובות ומשמעותיות שידעו להשתמש ב-״חכמה המעשית״ של אריסטו, לכופף את הנוהל ולהיטיב עם דרכו של מרדכי.
מורדי סוחף ושובה את לב הקהל בהעשרת המון הומור, רגש ומדע.

למידע נוסף ->

מיניות ורומנטיות בקרב אוטיסטים

תקופה ארוכה, אוטיסטים נתפסו כ-״א-מינים״, כילדים (גדולים או קטנים) שענייני רומנטיקה ומיניות אינם בסדר עדיפויות שלהם. בהרצאה זו, הבוססת על מיטב המחקרים בתחום אוטיזם, מרדכי חושף עולם מרתק ומשונה שמועטים יודעים עליו.

למידע נוסף ->

איך האנשים בשוליים אלה שמשנים את האנושות?

״עם מוגבלויות״? האם תואר הזה מתאים לאנשים שלרוב נמצאים בעל-כורחם בשוליי החברה? בהרצאה הזו מרדכי יוכיח שלא רק שחברות חייבות לשנות את הסמנטיקה באשר לאנשים ה-״מיוחדים״, אלא לתת להם במה על מנת שהחברה תתקדם בכל תחום אשר תיתן לאנשים האלה לגעת בהם.

למידע נוסף ->

אינטליגנציה רגשית

צלילה מדעית וייחודית לתוך התכונה החשובה באנושות. מה מבדיל בין האינטליגנציה ״הרציונאלית" לבין האינטליגנציה ״הרגשית״? כיצד אינטליגנציה מתפתחת? מהי ההיסטוריה שלה בתולדת האנושות? בהרצאה מרתקת ומקורית, יציג ד״ר בן חמו את מיטב התיאוריות והעבודות בנושא אינטליגנציה רגשית.

למידע נוסף ->

אתיקה-האם כולנו רמאים?

מה עלי לעשות? האם נכון לפעול כך או אחרת?
האם ה"טוב" הוא ערך מוחלט? מי קובע מה טוב?
לכל. השאלות יש תשובות רבות. ד"ר בן חמו יציג את התאוריות המדעיות החדישות ביותר המתבססות על  עבודות שנונות בנושא אתיקה.

למידע נוסף ->

האוטיסט ואשתו

הרצאה זו באה להסביר לנו, מנקודת מבט מדעית וייחודית לחלוטין, את יסודות הזוגיות. איך מבחינה אבולוציונית, גברים ונשים שיפרו וטיפחו את יחסיהם כפי שאנו מכירים אותם כיום. כיצד הברכות האבולוציוניות הללו הן, במובנים מסויימים גם קללה. ההרצאה מתובלת בתיאוריות מדעיות, פתגמים וחכמה יהודיים, וסיפורים אישיים בין האוטיסט, שעל הנייר לא היה לו סיכוי לחוות זוגיות, לבין אשתו האתיופית הנויורוטיפיקאלית.

למידע נוסף ->

טיפולים מנקודת מבט אוטיסטית ומדעית.

בעזרת מחקרים וראיונות שניהל עם אוטיסטים מכל רמות תפקוד, ד"ר מורדי בן חמו משקף לנו את תפיסתם של האוטיסטים באשר לטיפולים שהם מקבלים.

למידע נוסף ->

מהו אוטיזם? מנקודת מבט אוטיסטית, ייחודית ומדעית.

 רבות הן דעות הקדומות על אוטיזם, אך מה באמת אנו יודעים? מחלה? לקות? שונות? תוך כדי שמתבסס על מחקרים חדישים ועל חוויותיו כאוטיסט, מרדכי מחדד/מגלה לנו מהו אוטיזם ואיך להתייחס לאוטיזם ולאוטיסטים.

למידע נוסף ->

תקשורת בינאישית מנקודת מבט ייחודית, מדעית ואוטיסטית

הפרה-ההיסטוריה של התקשורת ועד לעידן הסמרטפון, ד״ר בן חמו מציע לנו סקירה שנונה ומדעית בנושא. הסיבה לכך שהמין האנושי מככב בשרשרת המזון היא היכולות שלו לחיות בלהקה ולתקשר. השאלה אם תקשורת הינה הכלי שהביא להישרדות המין האנושי, נשארת עבורנו חידה. בחיי החברה, נפגשים רקעים, רצונות, פרשנויות, רגשות ויעדים שונים. הסיכויים לתקשורת לקויה, אי הבנות ולמידה לא מעילה, הם רבים.

למידע נוסף ->

קבלת החלטות

קבלת החלטות- בין הרגש להגיון.
אחד המאפיינים של המין האנושי הינו קבלת ההחלטות. אנו נאבקים בכל רגע נתון כדי לדעת מהו הדבר הנכון לעשות. ד״ר בן חמו יחשוף בפני הקהל את העקרונות של קבלת החלטות, ינפץ דעות קדומות ויעניק כלים מועילים למשתתפים.

למידע נוסף ->

מלחמת המינים- מקור קצר התקשורת בין נשים לגברים.

מלחמת המינים עתיקה כמו ימי האדם עלי האדמות,

אך האם אי פעם שאלתם את עצמכם מהו מקור הבעיה?
האם בכלל ישנה בעיה?

בהרצאה שנונה ומקורית, ד״ר מרדכי בן חמו יחשוף בפנינו את הסודות הכמוסים ביותר של ההבדלים המגדריים.

למידע נוסף ->

האם הזכרון שלנו אמין?

בתי משפט, העברת מסורת משפחתית, חקירות משטרתיות הן רק דוגמאות מעטות מיני רבות על השימוש שלנו בזיכרון. אין רובד בחיינו היום-יומיים בו הזיכרון שלנו לא מעורב. אך האם הוא אמין? איך בכלל הוא פועל? דרך הרצאה זו, מרדכי מחולל מהפכה של ממש באשר לתפיסתנו את הזיכרון ויעניק לאנשי מקצוע כלים מדעים ומחשבתיים שישנו את פניי המקצוע שלהם.

למידע נוסף ->